Proiect cofinanţat din Fondul Social European prin Programul Operaţional Sectorial pentru Dezvoltarea Resurselor Umane 2007 – 2013

 

Axa prioritară: 2. “Corelarea invăţării pe tot parcursul vieţii cu piaţa muncii”

 

Domeniul major de intervenţie: 2 “Prevenirea şi corectarea părăsirii timpurii a şcolii”

 

Titlul proiectului: “Şcoli şi comunităţi în acţiune pentru prevenirea părăsirii timpurii a şcolii”

 

Beneficiar: Inspectoratul Şcolar al Judeţului Damboviţa

 

Nr Contract: POSDRU/91/2.2/S/64110

 

Ştiri

» Arhiva ştiri

Extinderea Programului Școală după școală (ȘDȘ) în alte 10 școli
Data: 01.10.2012


 Începând cu anul școlar 2012- 2013, programul ȘDȘ a fost extins în alte 10 școli cuprinse în proiect, atingându-se în acest fel  indicatorul proiectului de 600 de elevi beneficiari ai programului.

Școlile  cuprinse în program  sunt următoarele:

 

Județul Ilfov:

 

Nr.

crt.

Unitatea şcolară

Coordonator local proiect/ Director unitate școlară

Pilotare/ extindere

1.     

Şcoala cu clasele I-VIII nr.1 Brăneşti

ȚONE NICOLETA

Școala după școala-extindere

2.     

Şcoala cu clasele I-VIII nr.1 Glina

DABU ADRIANA-ANIȘOARA

Școala după școală- extindere

3.     

Scoala cu clasele I-VIII nr.1 Stefăneşti

ȘTEFAN CRISTIAN

Școala după școală- extindere

4.     

 Scoala cu clasele I-VIII nr.2 Creţeşti Vidra

DRĂGOI OCTAVIANA

Școala după școală- extindere

5.     

Scoala cu clasele I-VIII nr.1 Dărăşti

JARCĂU DRAGOȘ

Școala după școală- extindere

6.     

Şcoala cu clasle I-VIII nr.1 Pantelimon

PĂUN CORINA-CONSTANȚA

Școala după școala - pilotare

7.     

Scoala cu clasele I-VIII nr.2 Dârvari

MICLEA TEODORA

Școala după școala - pilotare

8.     

Şcoala cu clasele I-VIII nr.1 Buftea

DRAGU FLORICA

Școala după școala - pilotare

9.     

Scoala cu clasele I-VIII nr. 1 Cornetu

GÎRLEANU MARIAN

Școala după școala - pilotare

10.  

Scoala cu clasele I-VIII nr.1 1 Decembrie

SIMA DANIELA-ROXANA

Școala după școala - pilotare

 

Județul Dâmbovița:

 

Nr.

crt.

Unitatea şcolară

Coordonator local proiect/ Director unitate școlară

Pilotare/ extindere

1.         

Liceul “Mihai Viteazul” Vişina

TRANDAFIR PETRINI

Școala după școala-extindere

2.         

Şcoala cu clasele I – VIII Nr.1  Poiana

MITROI NICOLAE

Școala după școala-extindere

3.         

Şcoala cu clasele I – VIII “Grigore Alexandrescu” Târgovişte

CONSTATINESCU ELISABETA

Școala după școala-extindere

4.         

Şcoala cu clasele I – VIII „Prof. Paul Bănică” Târgovişte

ZEGHERU MARIA

Școala după școala-extindere

5.         

Şcoala cu clasele I – VIII “Radu cel Mare” Târgovişte

BALOEANU CRISTINA

Școala după școala-extindere

6.         

Şcoala cu clasele I – VIII „Tudor Vladimirescu” Târgovişte

BADEA GHEORGHE

Școala după școala - pilotare

7.         

Şcoala cu clasele I – VIII Nr. 4 „Elena Donici Cantacuzino” Pucioasa – Structura Şcoala cu clasele I – VIII nr. 3 Pucioasa

GEALEPU ALINA

Școala după școala - pilotare

8.         

Şcoala cu clasele I – VIII Râncaciov – Structura Şcoala Ungureni

ANGELICA CAPRAROIU

Școala după școala - pilotare

9.         

Şcoala cu clasele I – VIII Potlogi

NAE LAURA

Școala după școala - pilotare

10.      

Şcoala cu clasele I – VIII “Dora Dalles” Bucşani

« înapoi